Witaj

Jestem

absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i Studium Fotografii im. Ireny Oleszkiewicz w Sopocie.

Moja praca dyplomowa – reportaż „Kochać i być” zdobył pierwsze miejsce na Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w kategorii Ludzie w 2003 roku. W 2005 roku wyjechałam do USA by odbyć staż w gazecie Daily Hampshire Gazette w stanie Massachusetts. Gdy wróciłam do Polski, rozpoczęłam pracę dla Polskiej Agencji Prasowej – najpierw jako współpracownik, potem jako fotograf etatowy. Fotografowałam wiele wydarzeń politycznych, społecznych, sportowych i kulturalnych na terenie Trójmiasta i Pomorza. Moje zdjęcia były publikowane w gazetach codziennych oraz magazynach.

W latach 2015-2017 współtworzyłam dział Archiwum Emigranta Muzeum Emigracji w Gdyni, gdzie zajmowałam się realizacją notacji audio, video oraz realizacją krótkometrażowych filmów dokumentalnych (jako operator kamery, współreżyser i producent wykonawczy). Byłam również głównym montażystą i specjalistą ds. zasobów audiowizualnych w Muzeum.

W 2018 roku otrzymałam stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury na realizację projektu „Kaszubski pokłon feretronów, tzw. taniec feretronów”.

Aktualnie jestem fotografem i filmowcem niezależnym – podejmuję się różnych zleceń fotograficznych i filmowych. Zapraszam do kontaktu.

 

fot. Anna Maria Biniecka

moi klienci